br0nx4ever
Noul Forum www.csource.ro

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

br0nx4ever
Noul Forum www.csource.ro
br0nx4ever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sectiunea DIVERSE

5 participanți

In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Sectiunea DIVERSE

Mesaj  jihad Lun Feb 07, 2011 4:36 pm

Drogurile teribilism sau refugiu

Ma gandeam zilele acestea la consumatorii de droguri, citind un articol interesant intr-un ziar.
Drogurile...nu sunt bune! toata lumea stie! Chiar si cei care le consuma ajung sa isi spuna mai devreme sau mai tarziu asta! Oamenii consuma astazi droguri mai mult ca oricand.In toata lumea sunt in jurul 190 milioane utilizatori de drogurilor.In România, media de vârsta a consumatorilor de droguri ilegale a scazut în ultimii ani de la 20-25 de ani la 15 ani.De ce consuma oamenii droguri ? Raspunsul pare a fi simplu... ei doresc sa simta altceva decat de obicei. Este gresit sa spui si sa faci: "incerc doar odata de curiozitate". Daca iei odata vei dori sa mai iei odata si astfel vei ajunge fara sa-ti dai seama la dependenta.Suntem usor de infleuntat iar pentru unii anturajul este distrugator. Cercul de prieteni in care ne invartim este una din cauzele care duc la dependenta de droguri. "Daca ia el, de ce sa nu incerc si eu?"Si asa incepe totul... si apoi urmeaza chinul.Unii au reusit sa renunte, altii nu au reusit. Insa pentru toti, integrarea sau reintegrarea in societate va fi foarte dificila.Desi nu ar trebui, lumea ii priveste altfel.Dependenta nu este o joaca, este o drama greu de descris la adevarata ei intensitate.De ce sa fii bolnav de o boala pe care o poti evita ? De ce sa fii jucaria altora ? DROGUL te scoate dintr-o stare de normalitate, sau de tulburare, te introduce in lumea falsei bucurii iar in acelasi timp iti viciaza trupul,sufletu si psihicul.DROGUL nu rezolva problemele, ci le complica,DROGUL nu te elibereaza, ci te inlantuieste.SPUNE NU DROGURILOR, in orice situatie. Viata ta nu va mai fi la fel niciodata.
jihad
jihad

Mesaje : 14
Data de înscriere : 06/02/2011
Varsta : 44
Localizare : constanta

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Hessa Lun Feb 07, 2011 4:46 pm

am modificat eu putin,am scris sectiunea, dar in rest gg mari :*
Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  jihad Lun Feb 07, 2011 11:38 pm

pai cam asa ma gandisem si eu dar mi-am prins urechile p-aci k de vreo 2 zile ma chinui cum sa scriu si unde sa scriu=))ms:*
jihad
jihad

Mesaje : 14
Data de înscriere : 06/02/2011
Varsta : 44
Localizare : constanta

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Hessa Mar Feb 08, 2011 12:16 am

npc..oricand private me pe mess si te ajut doar stii..:*:*
Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty scris de prokiller editat de mine

Mesaj  Hessa Mar Feb 08, 2011 4:02 pm

FUMATUL DAUNEAZA GRAV SANATATII !!!!! [b] SPUNETI STOP FUMATULUI

Cei care fumeaza au plamanii facuti varza ei nu vor traii pana la 70 de ani aproximativ . Din cauza fumatului nu vor mai putea alerga rpd obosesc imediat si tusesc f mult. Fumatul creeaza tuberculoza. Tuberculoza netrata poate fi fatala.

Aceasta este pararea mea despre fumat app ANDA nu prea e bn cf. Scz nu prea am dreptu sa critic dar asta e parerea mea.

80% dintre copii cu varstele cuprinse intre 13,14,15,16 ani fumeaza iar restul de 20% nu eo fac parte din cei care nu fumeaza si sunt fff bucuros || u din care faci parte ?? ast rasp sa vedem u din c categorie faci parte


VA MULTUMESC .
editat by Hessa
Admin



Mesaje: 51
Data de inscriere: 04/02/2011





Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  jihad Mier Feb 09, 2011 1:09 pm

porto chiar ma bucur k nu te afli in categoria celor kre fumeaza mai ales k ai varsta pe kre o ai.io-s fumator inrait fumez 2 pachete pe zi desi m-am apucat de fumat la 25 de ani:Dstiu k dauneaza grav sanatatzii dar cum sa zic..sunt un om cu vicii:)sper k si la 50 de ani sa gandesti cum gandesti acum.
jihad
jihad

Mesaje : 14
Data de înscriere : 06/02/2011
Varsta : 44
Localizare : constanta

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  gabi14_musu Mier Feb 16, 2011 5:53 pm

ar fi bine sa se mai lase lumea de fumat shi de toate drogurile alea de la spice shop sau alte magarii de genu...pt ca am ajuns sa ma plimb pe strada si sa vad copii cu varste cuprinse intre 10-14 ani care stau la colturi de bloc sau ascunsi prin statii sau alte locuri care fumeaza tot felu de prostii... dupa ce ca sunt rahitici mai si fumeaza...nu ma mira faptu ca uni chiar au murit de la tampeniile alea...ideea e ca uni incep sa se prosteasca cu fumatul la varste fragede si nu mai stiu ce e ala sport sau alte ocupatii.....stau in casa la calculator si cand ies afara se intoxica cu tigari si alte droguri...
gabi14_musu
gabi14_musu

Mesaje : 39
Data de înscriere : 07/02/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  ^Pr0^KiLl3r^ Mier Feb 16, 2011 6:23 pm

bn spus [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] copii fumeaza ptr k se cred mare jmecheri cik daca fumeaza sunt mari si tari dar habar nau la c riscuri se expun Neutral
^Pr0^KiLl3r^
^Pr0^KiLl3r^

Mesaje : 68
Data de înscriere : 05/02/2011
Localizare : Braila

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Hessa Mier Feb 16, 2011 6:31 pm

astea se intampla doar in lumea copiilor...drogurile si toate cele ..poti sa de distrezi si sa te simti bine si fara droguri si multe altele dar unii ca sa ajunga la ideea asta le ia ani din viata!.
Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  gabi14_musu Mier Feb 16, 2011 6:37 pm

Hessa a scris:astea se intampla doar in lumea copiilor...drogurile si toate cele ..poti sa de distrezi si sa te simti bine si fara droguri si multe altele dar unii ca sa ajunga la ideea asta le ia ani din viata!.

le ia mintiile nu anii.....
gabi14_musu
gabi14_musu

Mesaje : 39
Data de înscriere : 07/02/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Hessa Mier Feb 16, 2011 6:38 pm

mintile sunt deja luate atunci cand te-ai apucat de un asemenea viciu...am spus ani..pt ca pana se trezesc la realitate si realizeaza de fapt ca nu sunt bune de nimic trec ani!.
Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  ^Pr0^KiLl3r^ Mier Feb 16, 2011 6:43 pm

bn zis aceste vicii sunt nasoale rau.....odata c te apuci de ele nici k le poti lasaa Sad nasol nu mias dori sa cad prada drogurilor si tigarilor No
^Pr0^KiLl3r^
^Pr0^KiLl3r^

Mesaje : 68
Data de înscriere : 05/02/2011
Localizare : Braila

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Hessa Mier Feb 16, 2011 6:45 pm

esti inca mic....ai tot timpu din lume sa te razgandesti...eu insa sper sa nu te apuci de droguri!.
Hessa
Hessa
Admin

Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/02/2011

https://br0nx4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Jump Joi Feb 17, 2011 8:37 pm

este foarte bun topicu multi adlosescenti mor din cauza asta:D
etnobotanicele nu au antidot ( harijuana,hasis,... au antidot ) Very Happy
Jump
Jump

Mesaje : 12
Data de înscriere : 16/02/2011

Sus In jos

 Sectiunea DIVERSE                               Empty Re: Sectiunea DIVERSE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum